Firma odzieżowa KappAhl, która prowadzi sieci sklepów pod tą samą nazwą, działa w Szwecji, Norwegii, Finlandii i Polsce. KappAhl sprzedaje odzież dla całej rodziny, jednak jego oferta jest skierowana szczególnie do kobiet między 30 a 50 rokiem życia.

Rozwój spółki przypada na lata 50-te: w ciągu dekady w Szwecji powstało 14 sklepów. W 2002 roku w Polsce działało osiem sklepów KappAhl i jeden w Czechach. W tym samym roku w w firmie KappAhl zmieniły się władze, a międzynarodowa ekspansja została przerwana. Nacisk został położony na rozwój rejonie północy Europy, a więc głównie w macierzystym kraju firmy, w Szwecji. W 2004 roku KappAhl został kupiony przez Nordic Capital oraz Accent Equity Partners i powrócił na rynki międzynarodowe.

Galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall Zielona Góra to obiekt usytuowany na miejscu starych Zakładów Polskiej Wełny. Galeria, którą otwarto w 2008 roku to ponad 110 sklepów, punktów usługowych i restauracji, oraz 9-salowy kompleks kinowy Cinema City na pierwszym piętrze.

Focus Mall jest inwestycją Parkridge CE Retail, która zajmuje się planowaniem i budową śródmiejskich centrów rozrywkowo-handlowych pod marką Focus Park. W Polsce firma działa od 2003 roku i składa się z dwóch działów. Parkridge CE Retail buduje śródmiejskie centra rozrywkowo-handlowe Focus Park – pierwsze cztery obiekty są zlokalizowane w Bydgoszczy, Rybniku, Piotrkowie Trybunalskim i Zielonej Górze. Ponadto, jako Parkridge CE Developments, firma zajmuje się budową centrów logistycznych.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !