Kompleks ma powstać u zbiegu ulic Klimczaka, Przyczółkowej i Branieckiego, na terenie Miasteczka Wilanów. Powierzchnia handlowa galerii ma mieć blisko 60 tys. metrów kwadratowych. – Jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwoleń na budowę. Galeria zlokalizowana zostanie w sąsiedztwie pałacu i parku w Wilanowie, a zatem niezbędna jest także zgoda konserwatora zabytków. Mamy na dzieję, że do końca tego roku uzyskamy niezbędne pozwolenia i budowa obiektu ruszy w I kwartale 2012 roku – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Przemysław Polak z biura prasowego GTC S.A.

Kompleks handlowo-usługowo-rekreacyjny powstanie na obszarze 7 ha. – Projekt architektoniczny jest w fazie przygotowań, ale możemy zdradzić, że zakłada powstanie nie tylko punktów handlowo-usługowych, ale także kina i ogólnodostępnej przestrzeni zielonej. Chcemy, by nasze centrum było miejscem spotkań i rozrywki dla mieszkańców dzielnicy – dodaje Polak

Procesu komercjalizowania obiektu jeszcze nie rozpoczęto. Inwestor prawdopodobnie, zgodnie ze swoją dotychczasową polityką, zatrudni firmę doradczą, która będzie odpowiedzialna za pozyskiwanie najemców. Galeria Wilanów, jak zapowiada GTC, ma być miejscem, gdzie swoje butiki będą miały, oprócz marek popularnych, również marki luksusowe – możliwe, że także takie, które nie są jeszcze obecne na polskim rynku. – To właśnie tenant mix, wielkość galerii oraz jej lokalizacja ma być czymś, co będzie nas wyróżniało na tle konkurencji – podsumowuje Polak.
 

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !