– Przychód spółki z wynajmu w pierwszym półroczu 2011 roku wyniósł 85,1 mln euro i był o 14,5 procent wyższy od notowanego w analogicznym okresie ubiegłego roku. Z kolei dochód przed opodatkowaniem wzrósł o 8,9 procent, do kwoty 113,7 mln euro. Dla porównania, po półroczu działalności w roku 2010 wynosił 104,4 mln. euro – podsumowuje Rachel Lavine dyrektor zarządzająca grupą Atrium.

Zarząd podkreśla, że takie wyniki z pierwszego półrocza spółka notuje dzięki mocnym tenant mix.

– Odpowiedni dobór najemców i strategia dzierżawy na długi okres były gwarancją sukcesu w czasie kryzysu – dodaje Lavine. Na liście głównych najemców znajdują się takie sieci, jak: Spar, Metro Group, Ahold, Auchan, Decathlon, Lpp, Rewe Group, Praktiker, Nomi , OBI i King Sher. Wynajęcie im powierzchni wygenerowało 28 procent zysku dla spółki.

Atrium w Polsce zarządza 19 centrami handlowymi i współpracuje z 1400 najemcami. Zdecydowana większość powierzchni użytkowej spółki przypada na miasta liczące powyżej 100 tys. mieszkańców. Ponad 55 proc. powierzchni użytkowej znajduje się w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców, wśród których liderem pozostaje Warszawa (32 procent całej powierzchni użytkowej).
 

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !