Jak wynika z raportu Jones Lang LaSalle dotyczącego warszawskiego rynku nieruchomości, ożywienie w branży nastąpi pod koniec przyszłego roku. Wzrost podaży związany będzie z pojawieniem się w 2012 roku nowych powierzchni handlowo-usługowych.

W IV kwartale 2012 Auchan zamierza otworzyć nowe centrum handlowe o powierzchni 44 tys. metrów kwadratowych w Łomiankach pod Warszawą. W obiekcie znajdzie się hipermarket DIY Leroy Merlin oraz galeria handlowa o powierzchni 14 tys. metrów kwadratowych. Z kolei budowany obecnie kompleks Plac Unii z częścią handlową o powierzchni 15,5 tys. metrów kwadratowych zostanie oddany do użytku w 2013 r. Planowane jest także uruchomienie trzeciego w Warszawie centrum wyprzedażowego Factory Annopol z 14 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Do rozbudowy szykuje się też Promenada – obiekt powiększy się o 20 tys. metrów kwadratowych. Po powiększeniu (planowane zakończenie budowy – I kwartał 2013 roku) centrum będzie miało 60 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 200 sklepów. Wszystkie planowane na najbliższe lata inwestycje mają wpływ na najemców, którzy chcą zaistnieć na nowych rynkach.

W II kwartale 2011 roku w kilku centrach handlowych pojawiły się nowe marki. W wyniku rekomercjalizacji centrum handlowe Blue City pozyskało dwa sklepy kotwiczne – New Yorker i Go Sport. W Złotych Tarasach otworzył się jedyny w stolicy sklep marki Crocs. Natomiast w Promenadzie uruchomiono kawiarnię Starbucks, a firma Groovy Kids, jako lokalizację dla swojego pierwszego sklepu w Polsce wybrała centrum handlowe Reduta. Pierwszy sklep w kraju uruchomiła także hiszpańska firma odzieżowa Desigual w Factory Ursus. Niebawem na rynku pojawią się jeszcze dwie nowe marki szwedzkie: sieć Jula w parkach handlowych Targówek i Janki oraz place zabaw dla dzieci Loopy’s World.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !