W planach z 2009 roku centrum handlowo-usługowe w Chrzanowie miało zajmować prawie 40 tysięcy mkw. powierzchni użytkowej, rozlokowanej na dwóch lub trzech poziomach i pomieścić 106 lokali handlowych różnych branż oraz kino, podziemny i naziemny parking na ok. 600 samochodów. Wówczas koszty tej inwestycji oszacowano na 100 milionów zł.

– Prace nad nową koncepcją budowy centrum handlowego dopiero się rozpoczną, jednak na pewno potrzebne są zmiany w planach z 2009 roku – mówi portalowi Retailnet.pl Sławomir Tomala, prezes Invest Media II. – Firma, która będzie dla nas prowadzić komercjalizację powierzchni handlowej zaznacza, że potencjał najmu się zmienił, dlatego na pewno nie będziemy budować trzech kondygnacji. Jednak wielkość centrum i metraż powierzchni handlowej zależy bezpośrednio od zainteresowania najemców – planujemy wykorzystać tę przestrzeń jak najlepiej – dodaje.

Ponadto prezes spółki informuje: – Jesteśmy na końcowym etapie rozmów ze wszystkimi znaczącymi graczami z zakresu doradztwa przy inwestycjach komercyjnych, myślę że ostateczny wybór partnera nastąpi we wrześniu.

Media lokalne poświęcają sporo miejsca interwencjom Inspektora Nadzoru Budowlanego w sprawie złego stanu budynków szpitala. Sławomir Tomala dementuje: – Nie ma mamy nakazu rozbiórki budynków szpitala od Inspektora Nadzoru, jednak zdajemy sobie sprawę, że do realizacji naszego projektu jest to konieczne. Posiadamy już wycenę kosztów i zamierzamy realizować rozbiórkę budynków kolejno, do rozpoczęcia prac budowlanych włącznie – najprawdopodobniej pierwszy budynek zostanie poddany rozbiórce już we wrześniu lub październiku.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !