Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina

– Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina przyczyni się do silnego wzrostu wymiany towarowej między firmami z Unii a podmiotami z Ukrainy oraz innych regionów wschodniej Europy – powiedział Andrzej Rosiński, prezes zarządu spółki Korczowa Dolina i dyrektor generalny inwestycji. – Dzięki uruchomieniu centrum granica przestaje dzielić, a zaczyna łączyć. Wschodni region Polski i zachodni region Ukrainy, województwo podkarpackie i obwód lwowski, zyskują dodatkowe możliwości rozwijania efektywnej współpracy. Mamy szansę stać się nie tylko prekursorem praktycznych działań w ramach Partnerstwa Wschodniego, ale i wyznaczać jego standardy.

W Hali Kijowskiej, na powierzchni 22 tys. mkw., znajduje się ponad 70 sklepów, a także lokali usługowych oraz gastronomicznych. Wśród najemców modowych swoje lokale otworzyły takie marki jak: Gatta, Kastor, New Fashion World, Żana, Oksana, Kastor, Kros, Margot, Patriccio, SiSi Wojciech Urbaniak, Yvonne Collection, Puma Outlet. Ponadto w centrum uruchomiono salony obuwnicze i galanteryjne: Kerto, Primastrada, La Bottine. W gronie najemców jest także elektromarket Domex, salon wyposażenia gastronomii Witek’s, drogeria QLU, perfumeria FM Point oraz apteka Lawenda. Na początku września ofertę uzupełnią lokale gastronomiczne: kawiarnia Coffe Corner, Restauracja Ukraińska i Food Court.

W Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina – kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 tys. mkw. powstaną trzy hale, Kijowska, Lwowska i Doniecka, z parkingiem na ponad 2,2 tys. miejsc dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów. Inwestorem projektu jest spółka Korczowa Dolina, której głównym udziałowcem jest Waimea Holdings Limited. Zarządcą obiektu została firma Waimea Property Management z Warszawy. Za proces komercjalizacji odpowiada spółka Brabant przy współpracy z firmą Doradztwo Inwestycyjne Sławomir Godyń oraz firmą SOFIS Real Estate. Projekt architektoniczny opracowała pracownia Kaniewski i Łuszczyński Architekci, a generalnym wykonawcą jest Rex-Bud Sp. z o.o.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !

Projekt będzie prezentowany podczas wrześniowych targów Shopping Center Forum & Trade Fair 2011. Andrzej Rosiński – prezes spółki Korczowa Dolina będzie także jednym z panelistów w dyskusjach o sytuacji na rynku centrów handlowych na Podkarpaciu i w miastach poniżej 200 tys. mieszkańców.