W wyniku transakcji sieć sklepów drogeryjnych zarządzanych przez Interchem zwiększy się trzykrotnie: do 375 lokalizacji w Polsce, z czego około 245 należy do marki Drogerie Natura. Zamknięcie transakcji uwarunkowane jest uzyskaniem zgody ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

– Inwestując w Interchem na początku tego roku, dostrzegaliśmy bardzo duży potencjał wzrostu spółki. Firma sukcesywnie umacnia swoją pozycję i zwiększa udziały rynkowe. Połączenie sieci Drogerie Natura oraz Drogerie Aster pozwoli stworzyć wiodącego gracza na konsolidującym się rynku artykułów higienicznych oraz kosmetyków. Jesteśmy bardzo optymistyczni, co do dalszych perspektyw rozwoju Interchem – powiedział Piotr Noceń, partner zarządzający w Resource Partners.

Wojciech Filipczyk, prezes zarządu Polbita, dodaje: – Transakcja jest ostatnim etapem procesu transformacji działalności spółki. Pozwoli ona na stworzenie platformy dalszego organicznego wzrostu. Dzięki wsparciu ze strony nowych właścicieli jesteśmy gotowi do realizacji ambitnego planu rozwoju na polskim rynku.

Interchem istnieje na rynku od 1996 roku, a od 2000 roku tworzy sieć sklepów drogeryjnych pod marką Drogerie Aster. Firma jest także dystrybutorem hurtowym w sektorze chemii gospodarczej, kosmetyków i artykułów higienicznych w kraju. Obecnie należy do niej 130 sklepów, głównie w Polsce północno-wschodniej, zlokalizowanych w małych i średnich miejscowościach.

Właścicielem Polbita Sp. z o.o. jest IWP International plc, spółka portfelowa klientów zarządzanych przez jest Strategic Value Partners. Jak informował portal Retilnet.pl sieć Drogerie Natura zapowiadała intensywny rozwój. W najbliższych dwóch latach w Polsce ma powstać 80 nowych sklepów. W lipcu i sierpniu zostały otwarte trzy – w centrach handlowych w Katowicach i Kielcach oraz przy ulicy handlowej w Sochaczewie.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !