Budynek w Hajnówce będzie złożony z 16 modułów o powierzchni ok. 60 mkw., które można ze sobą łączyć w celu uzyskania optymalnej wielkości dla potencjalnego najemcy. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 931 mkw. Wokół obiektu zostanie utworzonych 48 miejsc parkingowych. Ukończenie budowy jest planowane na I kwartał 2012 roku.

Z kolei inwestycja w Białymstoku będzie o połowę mniejsza – złożona z ośmiu modułów o powierzchni ok. 60 mkw., a powierzchnia użytkowa całego obiektu wyniesie 457 mkw. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych 20 miejsc parkingowych. Ukończenie budowy jest planowane na II kwartał 2012 roku.

– Pierwszych pięćdziesiąt obiektów jest w zaawansowanym procesie inwestycyjnym, trwa ich komercjalizacja. Następnych kilkadziesiąt inwestycji jest w przygotowaniu. Pierwszy obiekt wybudowany w ramach platformy dla handlu detalicznego został otwarty w Żorach (woj. śląskie). Kolejne obiekty będą oddawane do użytku na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku. Prace budowlane trwają m.in. w Tomaszowie Mazowieckim, Słupsku, Dębicy, Skarżysku-Kamiennej czy Słupcy – mówi portalowi Retailnet.pl Lidia Mączyńska, przedstawiciel spółki Czerwona Torebka. – W ciągu najbliższych dziesięciu lat planujemy otworzyć 1950 obiektów.

Obiekty handlowe budowane w ramach projektu Czerwona Torebka powstają na terenie całego kraju w lokalizacjach o atrakcyjnym potencjale handlowym. Są to miejsca, gdzie odbywa się intensywny ruch samochodowy oraz pieszy: gęsto zaludnione osiedla mieszkaniowe, główne szlaki komunikacyjne oraz ważne strefy handlowo-usługowe. Każdy z jednokondygnacyjnych obiektów, zostanie zaprojektowany w oparciu o nowoczesną technologię stalowych konstrukcji Framecad. Dzięki segmentowej formule lokale można dowolnie łączyć w miarę potrzeb najemcy. Sklepy będą miały oddzielne wejścia wprost z parkingu.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !

Twórcą spółki Czerwona Torebka SA (dawna nazwa Świtalski & Synowie spółka akcyjna) jest Mariusz Świtalski, który działalność na rynku handlu i nieruchomości rozpoczął w 1987 roku. W ciągu kilkunastu lat zespół firmy Czerwona Torebka zbudował trzy ogólnopolskie sieci handlowe (Eurocash, Biedronka, Żabka), zaliczane do najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie. Wszystkie trzy sieci zostały przez spółkę Świtalskiego sprzedane w latach 1995-2007.