Pierwsza z zapowiadanych inwestycji ma powstać w Wilanowie. GTC i Polnord zamierzają wybudować tu centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe. Jeśli inwestor dostanie pozwolenie na budowę w tym roku, to realizacja projektu ma się rozpocząć na początku 2012 roku. Kompleks ma powstać u zbiegu ulic Klimczaka, Przyczółkowej i Branieckiego, na terenie Miasteczka Wilanów. Powierzchnia handlowa galerii ma mieć blisko 60 tys. metrów kwadratowych.

– Jeśli chodzi o drugą planowaną inwestycję, to jest to również centrum handlowe, podobnej wielkości, położone na terenie Białołęki. Dokładanej lokalizacji nie mogę podać, ponieważ GTC nie jest jeszcze właścicielem gruntu, na którym galeria ma powstać. Obecnie trwają negocjacje w sprawie zakupu tej działki. Mogę natomiast zdradzić, że jest to działka przeznaczona, zgodnie z planem miejscowym, pod zabudowę handlową. To akurat dosyć ważna informacja w kontekście doniesień o innych centrach planowanych na terenie tej dzielnicy. Projekt architektoniczny jeszcze nie powstaje. Komercjalizacja też jeszcze nie jest prowadzona – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Przemysław Polak z biura prasowego GTC SA.

 Przewodniczący rady nadzorczej spółki Eli Alroy poinformował, że GTC chce zainwestować 200 mln euro rocznie w kolejnych dwóch latach i nie wyklucza także sprzedaży własnych aktywów bądź refinansowania. Przedstawiciel GTC zaznaczył także, że pomimo problemów na rynkach finansowych, firma ze spokojem negocjuje kilka kolejnych kredytów inwestycyjnych, a w razie ewentualnego pogłębienia się kryzysu, firma może ewentualnie przełożyć realizację niektórych projektów.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !