– W 2011 roku otworzymy łącznie około 80 nowych restauracji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Będziemy się skupiać przede wszystkim na rozwoju marki KFC. Restauracje funkcjonujące pod szyldem tej sieci stanowić będą ponad połowę nowych otwarć, które zaplanowaliśmy. Zamierzamy również otwierać nowe kawiarnie Starbucks i restauracje Burger King. Rynek polski jest w naszej opinii ciągle bardzo słabo nasycony, dlatego ponad połowa nowych restauracji przewidzianych na ten rok, uruchamianych będzie właśnie w Polsce. W kolejnych latach planujemy utrzymać tempo rozwoju na zbliżonym poziomie – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Maciej Mausch, IR Manager AmRest Holdings SE.

Do holdingu AmRest, który jest niezależnym operatorem restauracyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej należą m.in. sieci KFC, Pizza Hut oraz Burger King w Polsce, Czechach, Bułgarii, Serbii, Rosji i na Węgrzech, natomiast w Stanach Zjednoczonych restauracje Applebee’s. AmRest jest również operatorem kawiarni Starbucks w Polsce, Czechach oraz na Węgrzech.

Obecnie AmRest zarządza ponad 600 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants).
 

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !