CH Promenada w Oławie

– Chociaż Polska również doświadczyła kryzysu, co przejawiło się między innymi w spadku cen, to nadal ten rynek funkcjonuje dobrze. Zdecydowaliśmy się więc rozszerzyć nasz biznes deweloperski i inwestycyjny na Polskę – w szczególności w rejonie wrocławskim, w którym dostrzegliśmy potencjał – powiedział portalowi Retailnet.pl Lout van der Hoeven, prezes Orapa Investments sp. z o.o.

Galeria powstanie przy ul. Nowy Otok w pobliżu skrzyżowania przyszłej obwodnicy Oławy z drogą dojazdową do autostrady A4. Jak podkreśla deweloper, takie położenie jest korzystne ze względu na dobry dojazd zarówno samochodem, jak i transportem publicznym. Galeria będzie sąsiadować z nowym osiedlem mieszkaniowym realizowanym przez tego samego dewelopera (600 lokali w domach wielo- i jednorodzinnych, w tym 200 już zrealizowanych). Przy galerii znajdować się będzie 300 miejsc postojowych – 250 z nich położonych będzie na dachu galerii.

Najemcami mają być przede wszystkim sklepy odzieżowe, salony ze sprzętem elektronicznym, a także operator spożywczy, apteka i księgarnia. Będą też restauracje, kawiarnie oraz klub fitness. Jedna z umów najmu już została podpisana – wiadomo, że w centrum działać będzie czterosalowe Multikino.

Koncepcyjny projekt architektoniczny został już opracowany. Szczegółowy projekt centrum zostanie ukończony w październiku 2011 roku. Na jego podstawie inwestor będzie mógł ubiegać się o pozwolenia na budowę. Prace rozpoczną się w drugim kwartale 2012 roku. Otwarcie galerii zaplanowano na trzeci kwartał 2013 roku.

Deweloperem jest polsko-holenderska spółka Orapa Investments sp. z o.o. Polską część przedsięwzięcia stanowi firma Europacific, która od 20 lat działa na rynku nieruchomości w Polsce i Australii. Stronę holenderską, skupiającą inwestorów z 25 letnim doświadczeniem w branży nieruchomości i finansów w Europie, Ameryce i Azji, reprezentuje prezes Orapa Investments Lout van der Hoeven, który w Holandii jest dyrektorem i właścicielem firmy QBic Real Estate BV. Za komercjalizację centrum odpowiedzialny będzie Colliers International. Firma prowadzi zaawansowane negocjacje z potencjalnymi najemcami. Kilka dużych sieci handlowych działających w Polsce już potwierdziło zainteresowanie wynajmem powierzchni.

Wśród najważniejszych celów, jakie wymienia firma Orapa w związku z targami Shopping Center Forum&Trade Fair, jest rozreklamowanie projektu w Oławie i znalezienie dla niego najemców. Ponadto firma liczy na spotkanie z innymi deweloperami, inwestorami i głównym graczami na rynku centrów handlowych w Polsce. Podczas targów Orapa pokaże być może jeszcze jedną inwestycję, która na razie jest w bardzo wczesnej fazie realizacji.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !