Galeria Aviator w Mielcu

Inwestor, firma Kullar Gobi, planuje budowę hipermarketu spożywczego wraz z galerią o powierzchni handlowej około 30 tys. mkw. oraz sąsiadującego z nią marketu budowlanego, którego powierzchnia handlowa wyniesie około 9 tys. mkw. W galerii oprócz wielu znanych sklepów odzieżowych i obuwniczych, będzie również część gastronomiczna oraz część rozrywkowa z kinem. Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę 2012 roku. Przewidywany termin oddania obiektu do użytku to III kwartał 2013 roku.

Mielec to 63-tysięczne miasto położone w województwie podkarpackim. Znany jest głównie jako ośrodek przemysłu lotniczego, do którego nawiązuje również projekt Galerii Aviator.

– Budowa galerii handlowych w miastach średniej wielkości, w byłych miastach wojewódzkich lub znaczących ośrodkach przemysłowych spotyka się z poparciem ze strony lokalnych władz
samorządowych, które oprócz zalet w postaci nowych miejsc pracy dla mieszkańców oraz dodatkowych wpływów z tytułu podatków, dostrzegają, że dzięki nowo powstającym galeriom ich miasta stają się głównymi ośrodkami handlowo-rozrywkowymi, co prowadzi do umocnienia ich pozycji w regionie – powiedział portalowi Retailnet.pl Adam Morgaś z firmy Kullar Gobi – inwestora obiektu.

Deweloper pokaże swój projekt podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2011. – Chcemy po raz pierwszy przedstawić projekt Galerii Aviator na targach Shopping Center Forum & Trade Fair i nawiązać kontakt z sieciami handlowymi jako potencjalnymi najemcami w obiekcie – dodaje Monika Alicka z firmy Sofis Real Estate, która zajmuje się komercjalizacją centrum.

Projekt powstaje na Podkarpaciu, o którym będzie mowa podczas konferencji. Najważniejsze kwestie dotyczące rynku centrów handlowych w tym regionie omówi Dominika Jędrak – dyrektor
Działu Badań i Doradztwa Colliers International. W panelu udział wezmą także: Andrzej Rosiński, prezes zarządu spółki Korczowa Dolina, Oktawiusz Wolnicki, dyrektor Galerii Handlowej Nowy Świat
oraz Daniel Słuchocki, dyrektor ds. komercjalizacji Star Europa.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !