Projekt Galerii Zaułek Świętokrzyski

Władze miasta chcą uczestniczyć w realizacji przedsięwzięcia. W przeciwnym razie zapowiadają, że jeśli inwestor nie zrealizuje inwestycji w określonym czasie, będzie zobligowany do zapłacenia kary umownej w wysokości 3 mln zł.

Przedstawiciele spółki nie zgadzają się na takie warunki. – Budowa galerii handlowej była możliwa dopiero po zmianie planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Ten trudny proces trwał blisko cztery lata, ale w końcu udało nam się osiągnąć cel. Zmiana przeznaczenia terenu doprowadziła do kilkukrotnego zwiększenia wartości działek, które są obecnie w posiadaniu spółki. Najpiękniejsze i najciekawsze projekty prawie zawsze rodzą się w bólu. O realizacji tego przepięknego projektu zdecydowało właśnie to niepowtarzalne miejsce, miejsce którego potencjał jest przeogromny ze względu właśnie na jego lokalizację. Mimo tak głośno deklarowanego poparcia dla tego projektu, dziwi nas to, iż prezydenci miasta Świdnicy podejmują różne dziwne próby opóźnienia go. Nie wiem jak można też skomentować ostatnią propozycję, przedstawioną naszej spółce przez zastępcę prezydenta miasta Świdnicy pana Ireneusza Pałaca, aby nasza spółka wspólnie z miastem wystawiła teren, w którego posiadaniu już jesteśmy, na sprzedaż i jeszcze raz, ewentualnie, go kupiła w drodze przetargu pod warunkiem, że go wygramy. Czy to znaczy, że mielibyśmy jeszcze raz kupić swój własny teren? Nie pierwszy raz proponują nam odsprzedanie tego niesamowicie atrakcyjnego terenu. I tu wniosek może nasunąć się tylko jeden – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Paweł Skonieczny reprezentujący inwestora – spółkę Blackrock Properties.

Mimo tych trudności firma zapowiada rozpoczęcie realizacji projektu na pierwsze półrocze 2012 roku. Plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu został uchwalony we wrześniu 2010 roku. – Przedstawiciele Blackrock Properties odbyli wiele spotkań i ściśle współpracowali z projektantem przy tworzeniu planu dla tego terenu tak, aby w przyszłości nie pojawiły się żadne problemy. Przygotowaliśmy również wstępną dokumentację projektową galerii i jesteśmy w posiadaniu prawie wszystkich uzgodnień dla tego projektu – dodaje Skonieczny.

Planowana powierzchnia usługowo-handlowa, biurowa oraz strefa food court Galerii Zaułek Świętokrzyski ma wynosić 9,4 tysiące metrów kwadratowych. Istnieje możliwość zagospodarowania także dachu galerii z przeznaczeniem na kawiarnie, restauracje, itp., co daje dodatkowo powierzchnię około 1,4 tysiąca metrów kwadratowych.

Firma zaprezentuje swój projekt podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2011.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !