Dekada w Skierniewicach

– W lipcu, otwarciem centrum w Myślenicach, rozpoczęliśmy uruchamianie sieci centrów handlowych Dekada. Właśnie trwają ostatnie przygotowania do oddania do użytku centrum Dekada w Skierniewicach. Centra handlowe typu convenience to obiekty handlowe, które powstają po to, aby zapewnić mieszkańcom mniejszych miast lub dużych dzielnic, miejsce codziennych zakupów. Podstawową ideą takich obiektów jest to, aby konsument mógł bez przeszkód wejść do nich po najważniejsze w domu rzeczy np. wracając z pracy. Popularność centrum w Myślenicach jest dla nas dobrą prognozą na przyszłość dla nowego obiektu – mówi Aleksander Walczak, prezes Grupy Foren.

W skierniewickiej Dekadzie pojawi się około 16 lokali handlowo-usługowych. Wśród nich: supermarket Tesco, market z elektroniką Euro RTV AGD, Empik, CCC , Deichmann, drogeria Rossmann, salon TPSA, apteka, Tabak oraz operatorzy telefonii komórkowej Playi Plus. Obiekt jest wynajęty w 90 proc.

Generalnym wykonawcą robót była firma Mirbud SA. Natomiast Realizacja centrum Dekada Skierniewice należała do spółek wchodzących w skład The Blue Ocean Investment Group.

Grupa Foren powstała w 2007 roku. Jej celem jest realizacja inwestycji głównie w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obecnie portfolio Grupy to projekty liczące łącznie 70 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA). W jego skład wchodzą nowoczesne galerie i centra handlowe zlokalizowane w centrach średniej wielkości miast w całej Polsce: Olsztynie, Nysie, Myślenicach, Malborku, Skierniewicach Sieradzu i Żyrardowie. Przy ich realizacji Foren wykorzystuje najnowsze rozwiązania: architektoniczne, inżynieryjne, a także nowoczesne metody planowania inwestycji, zarządzania oraz starannie opracowuje koncepcję wynajmu. Każdy z projektów jest realizowany w ramach oddzielnej spółki celowej.

Firma przedstawi koncepcję obiektów handlowych typu Dekada podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2011.

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !