Galeria Korona Kielce

Łącznie Grupa Inditex zajmie w Galerii Korona 4128 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Zara otworzy salon o powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych i będzie to jej największy sklep w mieście, Pull and Bear zajmie 439 mkw., Bershka – 593 mkw., Stradivarius będzie dysponował powierzchnią 369 mkw., Massimo Dutti – 438 mkw., a Zara Home 300 mkw. – Zara i pozostałe brandy Grupy Inditex to bardzo prestiżowi najemcy, należący do grupy tzw. najemców strategicznych – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Iwona Pękalska z firmy Libra Projekt, która odpowiedzialna jest za komercjalizację projektu.

Jak podaje inwestor, w tej chwili galeria  jest skomercjalizowana w 67 procentach. Zaś wynajem pozostałych 33 procent, to kwestia kilku najbliższych tygodni. – Zamknęliśmy pierwszy etap komercjalizacji, podczas którego „ułożyliśmy” na planie galerii najbardziej strategicznych najemców, wśród których są: Piotr i Paweł, Intersport, Smyk Mega Store, Empik, Zara z grupą, Reserved również z grupą, Multikino, Pure Platinum, Klub Squash, Lindex, Superpharm czy Rossmann. Już w tej chwili możemy powiedzieć, że proces komercjalizacji Korony przerasta nasze oczekiwania. Zostało nam do zagospodarowania już tylko 33 procent powierzchni centrum, które wydzierżawimy w całości do końca roku. Jeśli rozmowy będą przebiegać w takim tempie jak obecnie – zakładamy, że na otwarcie galerii wszystkie lokale będą wynajęte i co najważniejsz, otwarte – dodaje Pękalska.

Inditex jest firmą odzieżową pochodzącą z Hiszpanii. Jej założycielem jest Amancio Ortega, uznawany za najbogatszego człowieka w swoim kraju. Pierwszy sklep flagowej marki grupy – Zary – został otwarty w 1975 r. w hiszpańskiej A Coruňa. W tej chwili sieć jest obecna w 78 krajach, w których prowadzi ponad 1540 punktów sprzedaży. 
 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !