– W planach na ten rok mamy zarówno samodzielną budowę kilku mini galerii handlowych, jak i otwarcia placówek w obiektach wynajmowanych od deweloperów. Nasze supermarkety pojawią się m.in. w galeriach handlowych w Toruniu, Elblągu czy Wrocławiu. W przypadku tych placówek powierzchnia sali sprzedaży przekracza 1200 metrów kwadratowych, a w ofercie znajduje się powyżej 10 tysięcy pozycji asortymentowych – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Witold Sarzyński, wiceprezes zarządu Stokrotka Sp. z o.o.

Budowę minigalerii handlowych w większości przypadków spółka realizuje samodzielnie. Stawiając przede wszystkim na typowo osiedlowy charakter obiektu i dostępność oferty istotnej dla okolicznych mieszkańców. Czym charakteryzują się minigalerie? – W tego typu placówkach zasadniczą część zajmuje supermarket Stokrotka o powierzchni do 1200 metrów kwadratowych ze średnio 8 tysiącami pozycji asortymentowych. Obok niego działają punkty handlowe i usługowe naszych najemców, jak apteka, drogeria, kolektura lotto czy pralnia. W zależności od obiektu powierzchnia udostępniana najemcom sięga od kilkuset do ponad tysiąca metrów kwadratowych. Od początku roku uruchomiliśmy już siedem tego typu obiektów, kilka kolejnych jest w trakcie budowy – dodaje Sarzyński.

Obecnie sieć stokrotka liczy około 180 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce.

Grupa Handlowa Emperia prowadzi handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych, zarządza nieruchomościami i prowadzi działalność deweloperską. Emperia jest obecna na polskim rynku od 1990 roku. Zatrudnia blisko 14 tysięcy pracowników. Koordynatorem działalności Grupy jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Emperia Holding SA.
 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !