– Skoncentrujemy się na rozwoju marek popularnych, takich jak New Look, Peacocks, River Island i Aldo. Pozostałe, o niedużym udziale w przychodach Grupy, zostaną sprzedane lub poddane rebrandingowi. Planujemy też zmianę zasad współpracy. Zaproponujemy joint-venture lub redefinicję dużych, istotnych umów franczyzowych w celu zwiększenia marży i zmiany pozycjonowania cenowego – mówi Jacek Bagiński, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy EM&F.

Zarząd poinformował także, że pierwsze kroki w kwestii restrukturyzacji już zostały podjęte. Niedawno sprzedano sieć Mango. Zamiast niej spółka zamierza wprowadzić na polski rynek inną znaną markę. Negocjacje w tej sprawie już się toczą.

Grupa Empik Media & Fashion (Grupa EM&F), notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest dystrybutorem produktów z kategorii: media i rozrywka, odzież, obuwie, zabawki i akcesoria dla dzieci oraz kursy językowe i kosmetyki. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz NFI Empik Media & Fashion S.A. jako spółka holdingowa. Model biznesowy Grupy EM&F opiera się na działalności czterech segmentów: Grupa Empik (m.in. książki, prasa, multimedia, artykuły art & pap oraz bilety na imprezy kulturalne), Grupa Smyk (zabawki i artykuły dziecięce), Szkoły Językowe oraz segment Moda i Uroda (marki modowe i kosmetyczne). Grupa rozwija model biznesowy w oparciu o własne marki i koncepty handlowe oraz o marki franczyzowe i licencjonowane. EM&F działa na rynku polskim, rosyjskim, ukraińskim, czeskim, słowackim, niemieckim, rumuńskim i tureckim.
 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !