– Projekt wielofunkcyjnego kompleksu został zaprezentowany przed doradzającą prezydentowi, Miejską Komisją Urbanistyczno-Architektoniczną. Projekt się obronił. 10 architektów wyraziło pogląd na jego temat. W efekcie uznali, ze jest zgodny z miejskim planem zagospodarowania i spełnia wszystkie warunki. Inwestycja jest na etapie planowania, ale jeśli chodzi o funkcje obiektu, to nic nie zostanie zmienione. Prace nad projektem trwały długo, każda koncepcja była dokładnie analizowana. Nadrzędną ideą było stworzenie w sercu miasta obiektu łączącego prostotę, elegancję z nowoczesnym charakterem funkcji i wymogów, w tym celu architekci oraz inwestor śledzili uważnie najnowsze rozwiązania i trendy w galeriach handlowych w Polsce i za granicą. Komercjalizacja powierzchni najmu przebiega zgodnie z harmonogramem, trwają rozmowy z kluczowymi najemcami – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Konstanty Strus, pomysłodawca i realizator inwestycji.

Inwestor planuje rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze w tym roku, posiada niezbędne uzgodnienia w zakresie obsługi komunikacyjnej, a prace nad projektem budowlanym są na końcowym etapie i najbliższym czasie zostanie złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

Umowę na nabycie atrakcyjnego terenu w centrum Białegostoku siedleccy deweloperzy Hanna i Konstanty Strus podpisali równo rok temu. Projekt zabudowy tego obszaru zakłada powstanie centrum handlowego wraz z kompleksem rozrywkowo-rekreacyjnym, a także częścią hotelową i usługową. Galeria handlowa ma mieć powierzchnię ok. 20 tysięcy metrów kwadratowych.

Powstająca w Białymstoku galeria nie ma jeszcze formalnej nazwy. Obiekt zlokalizowany będzie w rejonie ul. Sienkiewicza, Jurowieckiej i Al. Piłsudskiego.
 

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !