Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 2,89 mln euro wobec 31,94 mln euro zysku rok wcześniej zaś skonsolidowane przychody wyniosły 28,62 mln euro wobec 9,55 mln euro rok wcześniej. Plaza Centers miało 28,57 mln euro zysku netto w pierwszej połowie 2011roku, co stanowi wzrost o 10,5 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Spółka informuje w raporcie także o tym, że podtrzymuje zapowiedzi dotyczące terminu ukończenia centrum handlowego Toruń Plaza (IV kwartał 2011 roku), Koregaon Park Plaza w Indiach (do końca 2011 roku) oraz Kragujevac Plaza w Serbii (I kwartał 2012 roku).

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Grupa koncentruje się przede wszystkim na budowie nowych obiektów, rzadziej rewitalizacji już istniejących.

Plaza Centers to spółka pośrednio zależna od izraelskiej Elbit Imaging Ltd. W zakres działalności firmy Elbit Imaging wpisane są między innymi przygotowywanie: inwestycji, budowa, prowadzenie i zarządzanie oraz sprzedaż centrów handlowo-rozrywkowych (na obszarze Izraela, Europy Środkowo-Wschodniej, Indii).

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !