– Umowa została podpisana w zeszłym tygodniu i inwestor już otrzymał pieniądze – informuje w wypowiedzi dla portalu Retailnet.pl Ewa Samsel, zajmująca się obsługą medialną projektu. Jak podkreślaja spółka Fabryka Biznesu, inwestycja został uznana przez łódzki Urząd Marszałkowski za projekt „mający strategiczne znaczenie dla rozwoju województwa”. Pozytywnie oceniono tez stan przygotowań do realizacji projektu. Sukcesja jest pierwszym w regionie łódzkim projektem z branży nieruchomości komercyjnych, który otrzymał dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze te w większości pochodzą ze środków Unii Europejskiej.

Kompleks zostanie wybudowany przy al. Politechniki 5, niedaleko kampusu Politechniki Łódzkiej i Międzynarodowych Targów Łódzkich. Miejsce związane jest z przemysłowymi tradycjami Łodzi. Mimo strategicznego położenia blisko ścisłego centrum miasta i ważnych dróg, ten rejon Łodzi należy do bardzo zaniedbanych. Dzięki nowej inwestycji zostanie atrakcyjnie zagospodarowany, stąd uznanie Sukcesji za projekt kluczowy dla regionu. W pobliżu mają także powstać Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne oraz Centrum Kongresowo-Wystawiennicze.

W skład kompleksu wejdą między innymi galeria handlowa, strefa rozrywkowo-rekreacyjna z multipleksem (dziewięć sal kinowych), trzygwiazdkowy hotel z zapleczem konferencyjnym, biura i dwupoziomowy parking. Trwają prace przygotowawcze i rozmowy z przyszłymi najemcami. Początek budowy jest planowany na 2012 roku, a oddanie pierwszego etapu do użytku w 2014 roku.

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !