Kompleks Alchemia w Lublinie

Usytuowanie Alchemii w ścisłym centrum miasta, sprawia że staje się ona miejscem wielu imprez i eventów. Zwłaszcza kończące się wakacje obfitowały w dużą liczbę tego rodzaju atrakcji.

W pierwszy weekend czerwca w Lublinie odbyła się największa impreza kulturalna w mieście – Noc Kultury. W tym roku w ramach tego wydarzenia na terenie przyszłego kompleksu Alchemia zagrały zespoły jazzowe, a przed północą rozpoczęła się dyskoteka przy dźwiękach ukraińskiej muzyki. Tylko podczas tej nocy muzyczne podwórko odwiedziło kilkanaście tysięcy osób.

Pod koniec czerwca na terenie, gdzie wybudowany zostanie podziemny parking na prawie 1000 miejsc, stanął dom Elvisa Presleya – ażurowa konstrukcja autorstwa francuskiego twórcy Alexandre’a Perigot, która w skali 1:1 odzwierciedlała dom Elvisa Presleya w Memphis. Instalacja gościła już m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii i Tajlandii. W Polsce po raz pierwszy Alexandre Perigot wybudował ja właśnie w Lublinie.

W połowie lipca w jednej z kamienic, która wejdzie w skład Alchemii swoją siedzibę miało biuro festiwalu Inne Brzmienia. W ramach imprez towarzyszących w pomieszczeniach Alchemii odbyły się dwie wystawy: „Stefan i majonez” autorstwa grupy Łódź Kaliska oraz plakatów Romana Kalarusa. Kręcono również teledysk pod okiem Yacha Paszkiewicza. W czasie festiwalu na terenie Alchemii miała też miejsce unikatowa wystawa zdjęć fotograficznych – Galeria Bezdomna. Jej wyjątkowość polega na tym, iż nie ma swojego stałego miejsca i tworzona jest spontanicznie przez wszystkich chętnych, którzy chcą pokazać swoje prace. Pojawia się ona tam, „gdzie tylko znajdzie się wolne miejsce gotowe na jakiś czas przygarnąć fotografię”. Dzieje się to najczęściej w miejscach nie pełniących funkcji wystawienniczych. Pomysłodawcami Galerii Bezdomnej są dwaj znani polscy fotografowie: Tomek Sikora i Andrzej Świetlik, którzy w tym roku poprowadzili również warsztaty.

Alchemia to kompleks handlowo-parkingowy, który będzie realizowany przez Arkady Sp. z o.o. w ścisłym centrum Lublina. Obiekt będzie składał się z dwóch części: śródmiejskiej (pomiędzy ulicami: Świętoduską, Lubartowską i Bajkowskiego) i staromiejskiej (w kwartale ulic Bramowa-Olejna-Szambelańska). W skład pierwszej z nich wchodzi czteropoziomowy podziemny parking na prawie 1000 miejsc postojowych oraz sklepy i kawiarnie. W części staromiejskiej znajdą się sklepy, puby i punkty usługowe. Obie części połączy przejście podziemne pod ulicą Lubartowską. W Alchemii powierzchnia najmu zajmie ok. 24 tys. mkw.

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !