Galeria Tęcza w Kaliszu

Ponadto trwają ustalenia zmierzające do finalizacji umowy sprzedaży Galerii Tęcza amerykańskiemu funduszowi inwestycyjnemu Blackstone Real Estate. Przedwstępna umowa sprzedaży została podpisana w kwietniu br. Kwotę transakcji ustalono na ok. 38,8 mln euro netto. Ostateczna cena sprzedaży obiektu może ulec zmianie po zakończeniu badania due diligence prowadzonego przez kupującego.

Inwestor poinformował także, że obiekt jest wynajęty w 100 procentach. – Ta śródmiejska galeria już kilka miesięcy przed otwarciem była skomercjalizowana w 100 proc. Dzięki bardzo dobrej współpracy z naszymi najemcami i globalnymi operatorami, którzy często na etapie wstępnego rozeznania danej lokalizacji wskazują nam najlepsze rozwiązania, mieliśmy gwarancję powodzenia tego projektu. Podobnie jest z inwestycją w Kłodzku, gdzie połowa najemców płaci czynsz od obrotu, oraz w Zamościu, gdzie poziom zadowolenia najemców z obrotów, po trzech miesiącach funkcjonowania, jest bardzo wysoki. Dzieje się tak dlatego, że nasze inwestycje są dobrze zaplanowane i, dzięki współpracy z najemcami oraz dopasowaniu projektu do potrzeb konkretnej lokalizacji, bezpieczne – powiedział Jan Mroczka, prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Galeria Tęcza powstała w miejscu supersamu Tęcza. Obiekt ma 33,7 tys. mkw. powierzchni całkowitej i będzie liczył około 80 najemców. Wśród nich znajdą się między innymi takie marki, jak: Apart, Big Star, Camaieu, CCC, drogerie Douglas, Rossmann i Yves Rocher, Empik, H&M, Home&You, należące do sieci LPP Cropp, House, Mohito i Reserved, Media Expert, Orsay, sklepy z artykułami dziecięcymi Smyk i 5 10 15, Solar, sportowe Adidas, Nike i Reebok, Tally Weijl, Triumph, Vision Express, Wojas, restauracja Broaster Chicken oraz wielosalowe kino Cinema3D.

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !