Centrum Handlowe Porto 55

Zarząd Sjaelso Gruppen zdecydował się na podjęcie kroków, spodziewając się nadchodzącej niestabilności finansowej i niepewności – czytamy w komunikacie. Jednym z takich środków jest zakończenie aktywności w Polsce. Firma podkreśla, że wymogi dla inwestorów, co do finansowania nowych projektów zaostrzyły się. – Jako rezultat ogólnego osłabienia Sjaelso wynikającego z kryzysu finansowego, nie jest możliwe, by Sjaelso samodzielnie dokończyło projekty w Polsce – czytamy w komunikacie.

Firma w ostatnim czasie poszukiwała partnerów. Okazało się, że nie wsparli oni dokończenia projektów komercyjnych realizowanych przez Sjaelso. – W rezultacie, z uwagi na obniżoną siłę finansową grupy, a także pojawiającą się niepewność, co do nowych trendów rynkowych, Sjaelso zmuszone jest skoncentrować swoją działalność na krajach skandynawskich – informuje spółka. W tej sytuacji zarząd Sjaelso Gruppen podjął decyzje o zaprzestaniu działalności w Polsce i sprzedaży inwestycji w Polsce na poziomie projektu.

Polskie przedstawicielstwo Sjaelso potwierdza informację o wycofaniu z rynku. Zapowiada, że oficjalna informacja prasowa w tej sprawie zostanie podana do wiadomości w najbliższym czasie. Na razie brak szczegółów. Najprawdopodobniej jednak portfel polskich inwestycji zostanie wystawiony na sprzedaż.

Sjaelso szacuje, że starta spółki na koniec roku przed uwzględnieniem odpisów i podatków wyniesie około 200 mln DKK (111 mln zł).

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !