Grzegorz Stawowy, szef komisji planowanie przestrzennego w Radzie Miasta Krakowa, w rozmowie z dziennikarzami Gazety Wyborczej wyraził pogląd, że istniejące w mieście centra, np. Bonarka czy Plaza, nie uzyskują zakładanych obrotów. Stawowy uważa, że hipermarkety i galerie powinny znajdować się na obrzeżach miasta, podczas gdy dotychczasowy zespół zajmujący się planowaniem przestrzennym zamierzał rozmieścić je na terenie Krakowa.

Gazeta Wyborcza informuje, że przesądzona jest już dymisja prof. Chmielewskiego, pełnomocnika do spraw studium zagospodarowania przestrzennego. Jego obowiązki przejąć ma zespół prowadzony przez członków Biura Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa. – Nowy zespół i nowy kierownik powinni zmienić kierunek planowania takich centrów – wyraził pogląd na łamach Gazety Wyborczej Grzegorz Stawowy, szef komisji planowania przestrzennego w Radzie Miasta Krakowa,.

Serenada, inwestycja firmy Mayland, powstanie przy ul. Dobrego Pasterza niedaleko Centrum Handlowego Krokus. Dekada, projekt grupy BOIG, zostanie zbudowana na os. Kurdwanów. Galeria Bronowice, należąca do Auchan, powstanie przy ul. Jasnogórskiej, obok Ikei. Z kolei Futura Park, projekt grupy Neinver, zostanie zokalizowany poza granicami Krakowa – w Modlniczce.

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !