Kompleks handlowy w Bytomiu

Prawie 100 hektarowy teren zostanie zaadaptowany pod zabudowania biurowe, obiekty handlowe, osiedle mieszkaniowe oraz pole golfowe. – Kompleks powstanie na terenach dawnej kopalni KWK Szombierki w centrum miasta. Armada Development zamierza w ciągu najbliższych czterech lat przywrócić ten teren do życia, nadać mu nowe funkcje i zapewnić tej części miasta zrównoważony rozwój. Projekt obejmuje swym działaniem teren prawie 100 ha i składa się z kilku etapów. Pierwsza zakłada przeznaczenie części działek pod inwestycje komercyjne. Obecnie powstają już trzy obiekty handlowe przy jednej z głównych ulic miasta ulicy Zabrzańskiej. Łączna wielkość terenu przeznaczonego pod te inwestycje to 4ha. Kolejną inwestycją ma być nowoczesnego centrum handlowego. Centrum ma zajmować powierzchnię ok. 35 tysięcy metrów kwadratowych – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Dominika Breza, dyrektor do spraw marketingu Armada Development. Obecnie Armada poszukuje partnera do realizacji tego przedsięwzięcia.

Flagową inwestycją ma się stać rewitalizacja Szybu Krystyna, który jest symbolem tego terenu, przypominającym o jego historii oraz dobudowa nowej części. Koncepcja zagospodarowania Szybu Krystyna wraz z przyległym obszarem obejmuje stworzenie parku technologicznego z obiektami biurowo-usługowymi o łącznej powierzchni ok. 8 tysięcy metrów kwadratowych. Założeniem projektowym jest wykreowanie atrakcyjnej przestrzeni opierającej swoją unikatowość na odmienności architektonicznej, symbolice i niepowtarzalności wizerunku miejsca. Zachowując dawny charakter wieży wyciągowej Szybu Krystyna, bez ingerencji w oryginał bryły planuje się przystosować ten budynek do nowoczesnych wymogów.

Obecnie na terenie inwestycji powstaje 18-dołkowe pole golfowe na przestrzeni 60 ha i osiedle 80 domów jednorodzinnych.

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !