Umowę w tej sprawie podpisał 26 sierpnia tego roku prezydent miasta Ryszard Nowak z prezesem spółki CD Locum Stanisławem Kosoniem. Na 88-arowej działce, która znajduje się u zbiegu ulic Krańcowej i Lwowskiej, trwa budowa największego w Nowym Sączu centrum handlowego.

Umowa wstępna w sprawie zakupu działki została podpisana w maju ubiegłego roku. Na jej podstawie inwestor mógł starać się o pozwolenie na budowę i rozpoczął pierwsze prace. Kwota – 30 mln złotych plus VAT – miała zostać wpłacona w ciągu 30 dni po uprawomocnieniu pozwolenia na budowę lub do 30 grudnia 2011 roku. W lipcu tego roku strony umówiły się na sfinalizowanie transakcji z dniem 26 sierpnia. Podpisanie aktu notarialnego było dopełnieniem wcześniejszych uzgodnień.

– Cała kwota została już przelana na konto miasta przed umówionym terminem. Od wiosny trwa budowa centrum i wszystkie prace przebiegają zgodnie z ustalonym harmonogramem. Planowe oddanie obiektu w czwartym kwartale 2012 roku – powiedział portalowi Retailnet.pl Jarosław Wasiłek, przedstawiciel CD Locum.

Inwestor zobowiązał się także do pokrycia kosztów budowy dojazdów i chodników wokół galerii. Jak podał portal naszemiasto.pl, inwestor przekazał również datek w wysokości 25 tysięcy złotych na rzecz budowanego właśnie sądeckiego hospicjum.

Galeria Trzy Korony będzie miała 72 tysiące metrów kwadratowych powierzchni zabudowy, w tym 63 tysiące metrów powierzchni użytkowej. Powierzchnia najmu wyniesie 32 tysiące. Koszt inwestycji szacowany jest na 350 mln złotych.

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !