Jak ostatnio informowaliśmy, inwestorowi galerii handlowo-usługowej Korona Kielce wstrzymano pozwolenie na budowę centrum. W ubiegłym tygodniu zarząd spółki złożył jednak wszystkie niezbędne dokumenty wraz z projektem zamiennym do nadzoru budowlanego, który zaakceptował nowy projekt uwzględniający wszystkie zmiany architektoniczne i w dniu 29 sierpnia bieżącego roku potwierdził wykonalność decyzji zezwalającej na kontynuację budowy.

– Wstrzymanie i potem wznowienie prac w żaden sposób nie wpłynie na termin zakończenia budowy i tym samym na datę otwarcia centrum handlowego. Uroczyste otwarcie Galerii Korona Kielce zaplanowano na drugi kwartał 2012 roku – mówi Michał Tur, manager ds. marketingu galerii Korona Kielce.

Całkowita powierzchnia obiektu to 93 tysięcy metrów kwadratowych. Warto dodać, że obecnie Galeria Korona Kielce skomercjalizowana jest w ponad 70 procentach. Kolejne umowy najmu zostaną sfinalizowane w najbliższych tygodniach. Inwestor do grudnia tego roku planuje w pełni zamknąć listę najemców. Do największych z nich należą Piotr i Paweł, Intersport, Smyk Mega Store, Empik, grupa Inditex, grupa LPP, Multikino, Pure PLatinum, Klub Squash, Lindex, Superpharm czy Rossmann.
Galeria Korona Kielce powstaje od 23 września 2010 r. (wtedy to wmurowano kamień węgielny pod budowę inwestycji). Budowie centrum towarzyszą też inwestycje drogowe. Inwestorem projektu jest Church Land Development, spółka zależna firmy MGC Inwest.
 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !