Jak informowaliśmy wczoraj, wyjście Sjaelso z Polski jest przesądzone. Firma poinformowała podała do wiadomości, iż zamierza się skupić na działalności na rodzimym rynku w Dani oraz w Norwegii, Szwecji i Finlandii. Firma oświadcza, że powodem decyzji nie jest brak zaufania do rynku polskiego, lecz kryzys finansowy, który szczególnie mocno odbił się na sytuacji finansowej Sjaelso i całego rynku nieruchomości w Danii.

Firma podkreśla jednak, iż będzie kontynuowała rozpoczęte w Polsce projekty do czasu znalezienia partnerów, którzy poprowadzą te inwestycje samodzielnie lub w formule joint-venture ze Sjaelso. Duński deweloper deklaruje, że rozpoczął już rozmowy z potencjalnymi partnerami.
Plany sprzedaży dotyczą wszystkich projektów w Polsce, między innymi Galerii Handlowej Porto 55 w Elblągu, której budowa rozpoczęła się na początku bieżącego roku. Podobnie wygląda przyszłość osiedla mieszkaniowego Scandinavian House, a także dwóch projektów biurowych – na ulicy Postępu 22 i Tower Terraces w Warszawie. Sjaelso będzie kontynuowała realizacje do czasu znalezienia nabywców.

Główna część działalności Sjaelso obejmuje rynek skandynawski, na którym firma jest obecna od 1977 r. Sjaelso jest jedną z największych firm deweloperskich w Skandynawii notowaną na giełdzie Nasdaq Omx w Kopenhadze.
 
R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału!