Spółka zapowiada również kilkunastoprocentowy wzrost na nadchodzący rok. Zamierza otwierać głownie sklepy o powierzchni 400-500 metrów kwadratowych. Planuje otwarcie 20 salonów franczyzowych w Rosji do 2012 roku. Obecnie ma dwa w Moskwie i Omsku.

Firma otwiera duże sklepy, ale zamyka małe i nieperspektywiczne. W II kwartale 2011 roku liczba lokali grupy zwiększyła się o jeden, ale powierzchnia handlowa przyrosła w tym czasie o około 3 tysięcy metrów kwadratowych. Firma potwierdziła również zamiar stopniowego zamykania salonów Quazi.

– Wyniki Quazi są rozczarowujące. Nie będziemy otwierać nowych sklepów, gdy będą wygasać umowy najmu, nie będą odnawiane. Do końca roku zamkniętych może być 11 sklepów Quazi – powiedział PAP Dariusz Miłek, prezes grupy.

Na koniec czerwca 2011 roku sieć sprzedaży grupy kapitałowej NG2 obejmowała 708 placówek, na co składały się 282 salony firmowe CCC w kraju, 46 butików Quazi, 216 sklepów własnych BOTI, 117 sklepów sieci franczyzowej, w tym 67 sklepów BOTI oraz 47 salonów firmowych CCC w Republice Czeskiej – informuje PAP.

 R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału!