Jak podaje gazeta, plany zagospodarowania przestrzennego w Opolu i sąsiedniej gminie Turawa muszą się najpierw uprawnomcnić, aby transakcja mogła dojść do skutku. Jest to bowiem jeden z warunków kupna przez Ikeę gruntu.

O tym, że szwedzka firma interesuje się działką w Opolu, lokalna prasa rozpisuje się od kilku lat. Rozmowy między miastem a Ikeą są jednak wciąż owiane tajemnicą – Nie jesteśmy właścicielami działki w Opolu, jeśli będziemy, to o tym poinformujemy – ucina pytania przedstawiciel spółki.
Nieoficijalnie wiadomo, że miastu zależy, aby na tym terenie pojawiła się właśnie Ikea. Plan zagospodarowania przestrzennego zmieniono specjalnie na potrzeby sklepu meblarskiego. Wcześniej  dopuszczano tylko budownictwo mieszkaniowe.

Według informacji Nowej Gazety Opolskiej właścicielem działki jest pośrednik. Ikea ma kupić od niego tereny za 36,8 mln zł. Centrum miałoby powstać w okolicy obwodnicy północnej, niedaleko istniejącego już centrum Turawa Park.
 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !