Galeria Katowicka

Postawiony w ostatnim czasie żuraw umożliwi wykonanie słupów nośnych, na których oprze się strop budynku dworca kolejowego. Ponadto na terenie inwestycji rozpoczęto prace betonowe. Przy pomocy chudego betonu stabilizowane jest podłoże w celu wylania tam właściwego fundamentu. Natomiast przy ulicy Słowackiego zakończono budowę sieci zewnętrznych. Nadal są także prowadzone prace ziemne, które potrwają jeszcze przez najbliższe tygodnie. Kontynuowane są również głębokie wykopy do poziomu posadowienia płyty, a w rejonie placu Szewczyka trwa wykonywanie instalacji oraz sieci zewnętrznej.

Łącznie w kompleksie komunikacyjno-handlowo-biznesowym powstanie niemal 200 tys. mkw. nowej powierzchni użytkowej, z czego 53 tys. mkw. to powierzchnia handlowa – 250 punktów handlowych i usługowych w Galerii Katowickiej, biurowcu oraz na terenie hali dworca.

Budowa Galerii Katowickiej i dworca PKP realizowana jest w centrum miasta, przy pl. Szewczyka, ul. Słowackiego, Dworcowej i Pocztowej. W skład tego wieloetapowego przedsięwzięcia wchodzi m.in.: budowa dworca kolejowego wraz z częścią handlową, budowa dworca autobusowego oraz przejazdu drogowego pod dworcem PKP, budowa pięciokondygnacyjnej galerii handlowej, wielopoziomowego parkingu podziemnego, oraz wielosalowego kina. Projekt galerii handlowej nawiązuje do przedwojennego planu centrum Katowic.

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału!