Galeria Handlowa Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower to jedyna tego typu inwestycja w Polsce. 212 metrów wysokości oraz 51 pięter zapewniają tytuł najwyższego budynku mieszkalnego w kraju. Powierzchnia całego projektu przekroczy 172 tys. mkw. Do budowy zużytych zostanie około 25 tys. ton stali oraz szkło o powierzchni 4 hektarów. Kompleks powstaje we Wrocławiu przy ulicy Powstańców Śląskich. W jego skład wchodzą dwa budynki mieszkalno-biurowe oraz budynek podium mieszczący trzypoziomową galerię handlową.

Galeria Handlowa Sky Tower ma łączyć w sobie elementy nowoczesności z tradycją i historią. Obiekt zostanie wyposażony we wszystkie elektroniczne zdobycze techniki, jakie są przydatne w tego typu miejscu. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jedyne tego typu w Polsce, zaplanowane w Galerii Sky Tower wprowadzą nowy wymiar komunikacji z odwiedzającymi. W myśl idei „miasta w mieście”. Galeria zaproponuje bogatą ofertę handlową, rozrywkową i rekreacyjną oraz wszechstronny wachlarz usług. W obiekcie przygotowano parking na 1500 miejsc. Galeria Sky Tower jest doskonale dostępna transportem samochodowym, komunikacją publiczną i pieszo.

Projektanci Galerii Sky Tower pamiętali o połączeniu nowoczesności z tradycją. Ulica Powstańców Śląskich ma mianowicie bardzo bogatą historię kupiecką. Już w I wieku p.n.e. po linii obecnej ulicy przebiegała jedna z odnóg szlaku bursztynowego. W średniowieczu Traktem Świdnickim podążali kupcy i rycerze. W 1880 roku ulica przerodziła się w bulwar w stylu paryskim i stała się główną arterią Wrocławia łączącą północ i południe, mieszkali tam najbogatsi mieszczanie. Sky Tower ma się przyczynić do przywrócenia historycznej świetności i funkcjonalności ulicy Powstańców Śląskich.

Lokalizacja nowej wrocławskiej galerii handlowej podyktowana jest jednak, nie tylko tradycją, ale również pozytywnymi analizami i liczbami. Wrocław charakteryzuje się silną gospodarką, stabilnym rynkiem pracy oraz zadowalającym poziomem wynagrodzeń. Roczna siła nabywcza na osobę we Wrocławiu wynosi 6 555 euro*, co stanowi 141 proc. średniej siły nabywczej w Polsce i stawia miasto na drugim miejscu po Warszawie.

Na parterze Galerii zlokalizowane będą sklepy o dużych powierzchniach, takich marek jak: C&A, Reserved oraz supermarket Piotr i Paweł. Na tym poziomie znajdą się również topowe marki, na przykład: Monnari, Mohito, Top Secret, Apart, Pretty One, Swiss czy elegancki sklep z zegarkami Chrono. Działać tu będą punkty usługowe typu: pralnia, salon fryzjerski, poczta, biuro podróży, apteka i drogeria Rossmann. Niewątpliwą atrakcją parteru będą liczne restauracje m.in. Marche, Red Sombrero i kawiarnie między innymi: Starbucks i Coffee Heaven oraz restauracjo-kawiarnia McDonald’s. Część z nich ulokowanych będzie bezpośrednio Powstańców Śląskich z niezależnymi wejściami od ulicy. Lokale będą czynne długo po zamknięciu Galerii, w ten sposób choć we fragmencie ma być przywrócony bulwarowy charakter ulicy.

Poziom pierwszy jest zarezerwowany dla sklepów obuwniczych, sportowych oraz wielkopowierzchniowego sklepu RTV. Nie zabraknie tu również mody przez wielkie „M”, choćby Eva Minge Story. Na tym poziomie znajdzie się też obszerna strefa food court z licznymi restauracjami, barami szybkiej obsługi i oraz multimedialną strefą rozrywki, która będzie niewątpliwą niespodzianką dla klientów Galerii.

Poziom drugi ma być rajem dla osób aktywnych i lubiących ruch. Na ponad 3 tys. mkw. znajdzie się bowiem bardzo nowoczesny fitness z saunarium oraz centrum medyczne. – Na prawie rok przed otwarciem wynajęto już 70 procent powierzchni Galerii Handlowej Sky Tower, która będzie nowym centrum handlowym i rozrywkowym południa Wrocławia, zaś sam budynek nowym symbolem miasta na miarę XXI wieku – mówi Magdalena Róziewska, dyrektor ds. komercjalizacji Galerii Handlowej Sky Tower.
*Źródło: „Analiza catchmentu Cushman&Wakefield”, listopad 2010 r.

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału!