Inwestor liczy na to, iż prace związane z rozbudową galerii Hermes rozpoczną się już wkrótce. Dużo czasu spółka straciła czekając, aż zacznie obowiązywać plan miejscowego zagospodarowania. Rozbudowę planowano bowiem rozpocząć już latem ubiegłego roku.

– Obecnie czekamy na rozpatrzenie wniosku o pozwolenie na rozbudowę centrum handlowego Hermes, który złożyliśmy w Starostwie Powiatowym w dniu 09.08.2011 roku. Mamy nadzieję, iż lada dzień otrzymamy informację o jego pozytywnym rozpatrzeniu. Od dawna mamy przygotowany kompletny projekt i jak tylko dostaniemy pozwolenie, wszczynamy procedurę przetargową w celu wyłonienia wykonawcy. Planujemy zakończyć wszystkie prace na przełomie II/III kwartału 2012 roku. Mamy nadzieję, że zimowa aura będzie sprzyjająca – mówi Katarzyna Dejneka specjalista ds. marketingu z Biura Prawno-Finansowego Inwestor.

Po rozbudowie galeria Hermes będzie zajmować łączną powierzchnię całkowitą o wielkości około 15 tys. metrów kwadratowych. Powierzchnia najmu wyniesie około 8,5 tys. metrów kwadratowych. W nowej części budynku znajdzie się ponad 30 lokali. Inwestor zdradza, że w centrum będzie kino Helios na około 700 foteli, a także duży market sieci RTV EuroO AGD.

Deweloper informuje, że proces komercjalizacji centrum handlowego Hermes przebiega sprawnie. Obecnie znaczna część powierzchni jest już wynajęta. Trwają intensywne rozmowy z pozostałymi zainteresowanymi. Tak, jak w przypadku innych swoich inwestycji, spółka sama zajmuje się komercjalizacją obiektu.
 

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !