Galeria Twierdza w Zamościu

Galeria, otwarta w maju tego roku, wybudowany za około 90 mln zł, został sprzedany za 44 mln euro netto, czyli około 180 mln zł. – Nasz obiekt został dobrze wyceniony, czego dowodem jest cena sprzedaży. Ponadto, choć Zamość liczy niewiele ponad 66 tys. mieszkańców, inwestycja w tym mieście może być interesująca dla inwestorów. Wierzymy, że małe i średnie miasta stanowią ogromny potencjał rozwojowy i będą rozwijać się w najbliższym czasie szybciej, niż aglomeracje miejskie. W takich lokalizacjach jest miejsce i zapotrzebowanie na tego rodzaju projekty. Liczymy na to, że kolejne nasze inwestycje będą równie atrakcyjne dla potencjalnego inwestora. Nie wykluczamy budowy nowych obiektów z myślą o ich sprzedaży – deklaruje Jan Mroczka, prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Warunki zawarte w sprzedaży są warunkami rynkowymi. W ramach przedmiotowej umowy sprzedający udzielił gwarancji wykonania wybranych zobowiązań ciążących na Progress IX Sp. z o.o., jako sprzedającego wobec kupującego maksymalnie do kwoty transakcji. Gwarancja obowiązuje przez okres dwóch lat od dnia transakcji.

Galerii Twierdza ma powierzchnię najmu o wielkości 23,84 tys. metrów kwadratowych. Całkowita powierzchnia wynosi 31,5 tysiąca metrów kwadratowych. Obiekt został otwarty w maju tego roku. W całym centrum znajduje się prawie 80 sieciowych marek. Wśród nich m.in.: Media Markt, Intermarche, H&M, C&A, Marks&Spencer, Reserved, House, Cropptown, New Yorker, Smyk, Peacocks, Empik, Deichmann, Orsay, Tally Weijl czy CCC.

Rank Progress to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy. W latach 2001 – 2010 Rank Progress oddał do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 286 tys. metrów kwadratowych oraz pięć własnych galerii handlowych o łącznej powierzchni 103 tys. metrów kwadratowych – w Legnicy i Jeleniej Górze oraz sprzedanych już obiektów w Zgorzelcu, Kłodzku i Zamościu. W latach 2007 – 2009 deweloper zrealizował 13 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 366 tys. metrów kwadratowych. W trakcie budowy znajdują się centra handlowe w Kaliszu, Miejscu Piastowym koło Krosna i w Świdnicy.
 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !