Kolejne miejsca wśród najdroższych ulic w Polsce zajmują: Marszałkowska w Warszawie (744 euro), ul. 3 Maja w Katowicach (696 euro), ul. Półwiejska w Poznaniu (696 euro), Al. Jerozolimskie w Warszawie (600 euro), ul. Świdnicka we Wrocławiu (564 euro), , ul. Świętojańska w Gdańsku (420 euro). Al. Niepodległości w Szczecinie (396 euro) i ul. Piotrkowska w Łodzi (348 euro).

W ostatnim roku jedynie trzy z wymienionych ulic zanotowały wzrosty czynszów: Al. Niepodległości w Szczecinie, ul. Floriańska w Krakowie i Nowy Świat w Warszawie. Czynsze wzrosły tam o 2,4-3,1 proc. W pozostałych lokalizacja czynsze nie zmieniły się lub spadły (najwięcej na Chmielnej w Warszawie o 6 proc.).

Nowy Świat w Warszawie z rocznym czynszem 1020 euro za metr kwadratowych zajęła 41 miejsce w światowym rankingu (spadła o jedno miejsce w stosunku do roku ubiegłego). Dla porównania najdroższą handlową lokalizacją na świecie jest Piąta Aleja w Nowym Jorku z rocznym czynszem 16,7 tys. euro za metr kwadratowy. Wzrósł on o 21,6 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału!