Największy wzrost stawek czynszowych na świecie wykazuje region Azji i Pacyfiku oraz Ameryka Łacińska wykazują największy wzrost stawek czynszowych na świecie. W rejonie Azji i Pacyfiku, gdzie ogółem czynsze wzrosły o 12,2 proc. Ulica Wangfujing w Pekinie odnotowała największy wzrost na świecie – 109,5 proc. W Ameryce Południowej, gdzie czynsze wzrosły ogółem o 10,6 proc. ulica Garcia D’avilla w Rio de Janeiro wykazała największy wzrost czynszów w rejonie – 52,2 proc..

Tempo wzrostu czynszów w całej Europie było zdecydowanie słabsze – 1,9 proc. Jednak w porównaniu do spadków odnotowanych w zeszłym roku sięgających 4,2 proc. można mówić o poprawie sytuacji. Największy wzrost czynszów w Europie odnotowano w centrum Helsinek – 33,3 proc. W Polsce największy wzrost odnotowała al. Niepodległości w Szczecinie. Czynsze podrożały tam o 3,1 proc.

Jak deklaruje firma Cushman&Wakefield, dane przedstawione w raporcie „Głowne ulice handlowe na świecie” są barometrem odporności sektora powierzchni handlowych oraz atrakcyjności ulic handlowych. Raport porównuje czynsze w najważniejszych 278 lokalizacjach handlowych w 63 krajach. Dane do raportu zebrano w czerwcu 2011 roku. 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału!