Jan Mroczka

Zdecydowaliśmy się na sprzedaż Galerii, ponieważ otrzymaliśmy od naszego partnera, funduszu Blackstone Real Estate, który nabył od nas w maju tego roku Galerię Twierdza I oraz Park Handlowy Twierdza II w Kłodzku, ciekawą i wartą rozważenia ofertę. Zamojska Galeria okazała się inwestycją rentowną w 100 procentach i bardzo atrakcyjną, czego potwierdzeniem jest ta transakcja.

Do 30 grudnia tego roku natomiast zamierzamy sfinalizować sprzedaż Galerii Tęcza w Kaliszu, której otwarcie planujemy 22 października. Z funduszem Blackstone Real Estate ustaliliśmy kwotę transakcji na 39,8 mln euro netto.

Jesteśmy otwarci na różne propozycje przychodzące do nas z rynku. Liczymy na to, że kolejne nasze inwestycje będą dla potencjalnych nabywców równie atrakcyjne, jak Kłodzko, Zamość czy Kalisz. Nie wykluczamy więc budowy nowych obiektów z myślą o ich sprzedaży. Współpraca z amerykańskim partnerem jest dowodem na to, że obiekty komercyjne, zlokalizowane w małych i średnich miastach, mogą być interesujące dla inwestorów, a nasza strategia działania, którą realizujemy od lat, przynosi rezultaty. Wierzymy, że rynki lokalne stanowią ogromny potencjał rozwojowy i będą rozwijać się w najbliższym czasie szybciej, niż aglomeracje miejskie. W takich lokalizacjach jest przestrzeń i zapotrzebowanie na tego rodzaju projekty i w nich właśnie jesteśmy liderem.
 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !