Rank Progress

Rank Progress opiera strategię działania na realizacji inwestycji na rynkach lokalnych. Spółka finalizuje obecnie trzy inwestycje. Galeria Tęcza w Kaliszu, skomercjalizowana w 100 procentach, zostanie otwarta 22 października br. Na ukończeniu jest również hipermarket typu DIY w Miejscu Piastowym koło Krosna, realizowany dla sieci Obi. Galeria handlowa w ramach tej inwestycji jest obecnie na etapie projektowania. 80 procent komercjalizacji ma już natomiast Galeria Świdnicka
w Świdnicy, której otwarcie zaplanowano na początku marca 2012 r.

Rozpoczęły się także prace nad następnymi zaplanowanymi przez Rank Progress projektami. W pierwszej kolejności spółka skoncentruje się na realizacji inwestycji, cieszących się największym zainteresowaniem potencjalnych najemców, zlokalizowanych m.in. w Chojnicach, Olsztynie, Duchnowie pod Warszawą, Skarżysku-Kamiennej, Grudziądzu, Jarosławiu, Opolu-Turawie i Kielcach.
– Mamy już zabezpieczone grunty pod większość z tych inwestycji, a obecnie trwają procedury związane ze zmianą planów zagospodarowania terenu. W pierwszym rzędzie będziemy realizować inwestycje o wysokiej rentowności i wysokim stopniu bezpieczeństwa. Podejmowane przez nas inwestycje są poprzedzone głębokimi analizami, a także negocjacjami z naszymi partnerami – najemcami przyszłych centrów handlowych. To od nich w głównej mierze zależy, czy daną inwestycję zrealizujemy, czy też nie. Dzięki temu, już na starcie, jest ona w dużym stopniu skomercjalizowana. Efektem tak prowadzonych przez nas działań jest zainteresowanie potencjalnych inwestorów naszymi obiektami – zapewnia Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress SA.

Nowe inwestycje spółka zamierza sfinansować ze środków ze sprzedanych ostatnio centrów handlowych. Przypomnijmy, Grupa Kapitałowa sfinalizowała właśnie umowę sprzedaży zamojskiej Galerii Twierdza za 44 mln euro netto, w maju Rank Progress sprzedał z kolei Galerię Twierdza I oraz Park Handlowy Twierdza II w Kłodzku za 149 mln zł netto. Ponadto w kwietniu bieżącego roku Grupa Kapitałowa podpisała z Amerykanami przedwstępną umowę sprzedaży kaliskiej Galerii Tęcza. Transakcja sprzedaży obiektu ma zostać zawarta do 30 grudnia br. Kwotę transakcji ustalono na ok. 39,8 mln euro netto.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !