Radomsko - jeden z planowanych projektów

Adept Investment zamierza samodzielnie zrealizować: street mall o powierzchni 4 tys. mkw. GLA w Łasku, śródmiejską galerię o powierzchni 3 tys. mkw. GLA w Radomsku oraz park handlowy o powierzchni 3,5 tys. mkw. w Łowiczu. – W Łasku rozpoczęliśmy proces administracyjny. Aktualnie oczekujemy na warunki zabudowy. Trwa także komercjalizacja obiektu. Rozmawiamy z sieciami handlowymi z branży spożywczej, elektronicznej i drogeryjnej. Jest jednak za wcześnie, aby podać konkretne marki – mówi portalowi Retailnet.pl Michał Oziębała, członek zarządu Adept Investment. Firma zamierza rozpocząć projekt w I kwartale 2012 roku, a zakończyć w III kwartale tego samego rok. Michał Oziębała oraz Dominika Flasza odpowiedzialna za komercjalizację obiektów realizowanych przez Adept Investment będą uczestnikami Shopping Center Forum & Trade Fair 2011. Spotkanie będzie okazją do rozmów na temat inwestycji firmy Adept Investment.

Dodatkowo spółka współpracuje z kilkoma funduszami inwestycyjnymi, z którymi przygotowuje obiekty handlowe m.in. w Górze Kalwarii, gdzie wraz z niemieckim funduszem Elbfonds planuje retail park o powierzchni ok. 10 tys. mkw. z powierzchnią przewidzianą pod supermarket spożywczy, operatora DIY, market elektroniczny. W obiekcie znajdzie się także miejsce dla mniejszych najemców. Będzie funkcjonować również stacja benzynowa i food driver. – Inwestycję w Górze Kalwarii realizujemy wspólnie z Elbfonds. Nasza firma jest partnerem wykonawczym, natomiast Elbfonds – partnerem finansowym. Projekt w Górze Kalwarii oczekuje na pozwolenie na budowę – mówi Michał Oziębała.

– Ponadto dla Elbfonds komercjalizujemy obiekty handlowe w Żyrardowie i Piekarach Śląskich, a dla jednego z austriackich funduszy przygotowujemy inwestycje w Ełku. Rozpoczęcie tej inwestycji jest planowane na I kwartał 2012 roku, a zakończenie na III kwartał 2012 roku. Będzie to obiekt o powierzchni 4 tys. mkw. GLA oraz projekt w Stargardzie Szczecińskim, gdzie powstanie 8 tys. mkw. GLA – dodaje Michał Oziębała.

Adept Investment Sp. z o.o. działa w sektorze nieruchomości komercyjnych. Firma przygotowuje grunty pod inwestycje, zaczynając od znalezienia terenu, przeprowadzenia profesjonalnego due diligence, komercjalizację, projektowanie, aż do uzyskania pozwolenia na budowę. Dodatkowo spółka prowadzi doradztwo inwestycyjne dla zewnętrznych partnerów posiadających atrakcyjne grunty w miastach od 10 tysięcy mieszkańców.