Inwestor już od dwóch lat zabiega o możliwość wybudowania nowego centrum handlowego w Chełmie. W 2009 roku wystąpił do miasta o wprowadzenie zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Przed kilkoma dniami radni podjęli decyzję o zmianie miejscowego planu zagospodarowania. Inwestor zapowiada, że wróci do planów budowy, gdy decyzja się uprawomocni. Zamierza jednak stworzyć nową koncepcję centrum. – Musimy zweryfikować pierwotną wizję i mierzyć siły na zamiary – powiedział Dziennikowi Wschodniemu Krzysztof Kościuk prezes spółki Graf, która jest większościowym udziałowcem Pasażu Chełmińskiego sp. z o.o., inwestora centrum. Mówi, że firmie dał się we znaki kryzys i trudniej będzie dostać kredyt. Oznacza to, że udziałowcy, będą musieli zabezpieczyć znacznie większe środki własne na realizację inwestycji.

Spółka Graf z siedzibą w Chełmie działa na rynku od ponad 10 lat. Zajmuje się realizacją inwestycji w systemie generalnego wykonawstwa. Dotyczy to kompleksowej realizacji projektów budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i użyteczności publicznej: od znalezienia i wykupu gruntów aż do realizacji robót, także do stanu pod klucz. Spółka opracowuje projekty oraz przeprowadza wszelkie procedury administracyjne, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Wynajmuje i zarządzania nieruchomościami zarówno własnymi, jak i dzierżawionymi dla działalności handlowych i usługowych.
 
R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału!