16,7 tys. euro za metr kwadratowy w stosunku rocznym – taki czynsze trzeba płacić, jeśli chce się wynajmować lokal na Piątej Alei w Nowym Jorku. Na warszawskim Nowym Świecie ceny kształtują się na poziomie 1 tys. euro za metr kwadratowy. Z tego powodu najdroższą ulicę w Polsce, jaką jest Nowy Świat, dzieli od najdroższej ulicy świata 41 miejsc – w rankingu sporządzonym przez ekspertów z firmy Cushman&Wakefield.

W Europie najdroższą ulicą są paryskie Pola Elizejskie – 7,36 tys. euro za metr kwadratowy w stosunku rocznym – które zajmują piątą one pozycję w świecie. Oprócz Piątej Alei wyprzedają je Causeway Bay w Hong Kongu (14,4 tys. euro), Ginza w Tokio (7,75 tys. euro) i Pitt Street Mall w Sydney (7,38 tys. euro).

W drugiej piątce znajdują się New Bond Street w Londynie (6,9 tys. euro), Via Montenapoleone (6,8 tys. euro), Bahnhofstrasse w Zurichu (6,53 tys. euro), Myeondong w Seulu (4,7 tys. euro) i Kaufingerstrasse w Monachium (3,96 tys. euro).

Spośród dziesięciu najdroższych ulic świata większość w ostatnim roku (od czerwca 2010 do czerwca 2011) notowała dalsze wzrosty cen – nie było zaś spadków. Eksperci z firmy Cushman&Wakefield podkreślają, że w tym czasie czynsze najlepszych nieruchomości wzrosły niemal w dwóch trzecich krajów objętych badaniem.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału!