Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte przez Grupę Kapitałową Wojas SA w sierpniu 2011 roku wyniosły blisko 9,98 mln zł. To o 4 proc. mniej niż w sierpniu 2010 roku. W okresie styczeń – sierpień skonsolidowane przychody ze sprzedaży były jednak wyższe w stosunku do roku ubiegłego. Wyniosły 80,3 mln zł. Oznacza to wzrost w wysokości 13,9 proc.
 
Spółka Wojas działa na rynku od 1990 roku. Specjalizuje się w produkcji obuwia oraz galanterii skórzanej. Ponad 20 proc. produkcji kierowanej jest na eksport. Wiosną 2008 roku spółka akcyjna Wojas zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozyskany kapitał przeznaczono na rozbudowę i dokapitalizowanie sieci sprzedaży (w ciągu 3 lat liczba salonów niemal się podwoiła), rozbudowę zakładu produkcyjnego oraz rozwój działu wzorniczego. W tym samym roku nabyto 100 proc. udziałów w Wojas Slovakia, intensyfikując ekspansję na rynek naszego południowego sąsiada (obecnie sieć słowacka liczy dziewięć salonów).

Jak informował portal Retailnet.pl, na początku sierpnia br. Firma otworzyła swój 125 lokal. Był to jedenasty sklep pod szyldem Wojas otwarty w tym roku.

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału!