Tłumy na otwarciu skierniewickiej Dekady

Galeria ma 4775 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. W obiekcie znajduje się 16 lokali handlowo-usługowych. Najemcami centrum są supermarket Tesco, market z elektroniką Euro RTV AGD, Empik, CCC, Deichmann, drogeria Rossmann, salon TP SA, apteka, Tabak oraz operatorzy telefonii komórkowej Play i Plus. Generalnym wykonawcą robót była firma Mirbud SA, a w finansowaniu inwestycji wziął udział Deutsche Bank.

– Oddaliśmy do użytku drugie, wybudowane w tym roku, centrum handlowe Dekada. Jesteśmy dumni z tego, że dotrzymujemy przyjętego harmonogramu otwarć. Następnym obiektem, który uruchomimy w listopadzie tego roku, będzie Galeria Dekada w Sieradzu. Takie tempo otwierania obiektów pozwoli nam zrealizować plany związane z budową pierwszej w Polsce sieci centrów handlowych typu convenience, czyli obiektów przeznaczonych do codziennych, szybkich zakupów. W tej chwili planujemy otworzenie około 10 centrów tego typu – mówi Aleksander Walczak, prezes Grupy Foren.

Inwestorem projektu jest Grupa Foren, która powstała w 2007 roku. Jej celem jest realizacja inwestycji głównie w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obecnie portfolio Grupy to projekty liczące łącznie 70 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu. W jego skład wchodzą galerie i centra handlowe typu concvenience, zlokalizowane w centrach średniej wielkości miast w całej Polsce, m.in. w Olsztynie, Myślenicach, Malborku, Skierniewicach, Sieradzu i Żyrardowie. Każdy z projektów jest realizowany w ramach oddzielnej spółki celowej.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !