– Oferta skierowana jest zarówno do dużych, małych, jak i do średnich inwestorów – powiedział portalowi Retailnet.pl Krzysztof Meyer, rzecznik Górnośląskiego Związku Metropolitarnego. GZM skupia 14 miast konurbacji górnośląskiej. – Są między nimi działki, które mają pół hektara albo nawet pojedyncze budynki. Na przykład Gliwice wystawiły na sprzedaż Hotel Leśny, mały kameralny hotelik. Są też działki wielkości 20 ha, jak na przykład nieruchomość w Zabrzu – opisuje Krzysztof Meyer.

Różny jest też typ inwestycji – od przemysłowych i logistycznych, po hotelarskie, handlowe i rekreacyjne. Razem są to 73 działki, które znajdują się w 12 miastach Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Miasta członkowskie Metropoli Silesia wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego zaprezentują tę ofertę za miesiąc podczas monachijskich targów Expo Real 2011.

Z ofertą nieruchomości można zapoznać się też poprzez wyszukiwarkę na stronie Górnośląskiego Związku Metropolitarnego. W opisie podana jest powierzchnia, typ inwestycji i informacja o dostępnej infrastrukturze technicznej i komunikacyjnej, a także kontakt do osób z poszczególnych urzędów miejskich uprawnionych do udzielania szczegółowych informacji na temat poszczególnych ofert.

 R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału!