– Dźwig został sprowadzony przez PLK PKP SA. Nasz pojawi się na początku przyszłego tygodnia, kiedy rozpocznie się stawianie słupów nośnych – mówi Przemysław Terlecki rzecznik prasowy firmy TriGranit. Węgierski deweloper wspólnie z PKP wznosi kompleks składający się z dworca kolejowego, autobusowego, powierzchni biurowych i centrum handlowego . Do końca listopada br. Ma powstać charakterystyczna konstrukcja nowego dworca kolejowego. Prace zostaną przyśpiesozne dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii umożliwiającej wznoszenie obiektu z gotowych prefabrykatów i elementów konstrukcyjnych.

Wcześniej, na koniec września, planowana jest uroczystość wmurowania kamienia węgielnego z udziałem władz inwestorów – PKP SA i TriGranit Development Corporation, przedstawicieli władz miasta i województwa, wielkopolskich parlamentarzystów, firm i instytucji współpracujących przy realizacji inwestycji.

Poznań Głowny City Center ma zostać ukończony w 2013 roku. Wartość inwestycji to około 160 mln euro. Oprócz centrum komunikacyjnego, obiektów biurowych oraz parkingów powstanie także galeria, która docelowo będzie miała powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych. TriGranit działa w Polsce od 2003 roku. Od tego czasu wybudował m.in: galerię Silesia City Center wraz z osiedlem mieszkaniowym Dębowe Tarasy w Katowicach oraz Bonarka City Center w Krakowie.