TK Maxx działa od ponad 15 lat w Wielkiej Brytanii i regularne wizyty w sklepach tej sieci stały się częścią brytyjskiej kultury zakupowej. Pierwszy sklep TK Maxx w Polsce został otwarty w dniu 17 września 2009 r. w Czeladzi. Sieć posiada sklepy m.in. w Bielsku-Białej, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Warszawie.

PH Młyn został otwarty w grudniu 2008 roku. Jego właścicielem i zarządcą jest Helical Poland. Najemcami są: Piotr i Paweł, Media Expert, Smyk, Komfort, Arte, Kakadu, Deichmann i Super-Pharm.

Założona w 2005 roku spółka Helical Poland Sp. z o.o. jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, zaobserwowany przez Helical Bar, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie. Helical Poland specjalizuje się w budowie parków handlowychi centrów handlowych. W najbliższych latach zamierza oddać do użytku ponad 110 000 m² w kolejnych projektach zlokalizowanych na południu Polski. Helical Poland poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture