Galeria handlowa Arabella w Ełku

Galeria Handlowa Arabella w Ełku będzie oddana do użytku na przełomie 2013 i 2014 roku. Obiekt zostanie wybudowany na 9-hekatarowej działce przy ulicy Przemysłowej. Arabella będzie sąsiadować z powstającym marketem budowlanym Castorama.
Powierzchnia handlowa galerii handlowej w Ełku będzie liczyć 32 tysiące metrów kwadratowych. Powstanie tu hipermarket spożywczy oraz 120 punktów handlowo-usługowych, w tym wielkopowierzchniowe sklepy odzieżowe i obuwnicze, butiki znanych marek odzieżowych. W obiekcie będzie również działać multipleks. Na terenie galerii znajdzie się też około 1200 miejsc parkingowych.

Koncepcja obiektu została opracowana przez międzynarodową pracownię architektoniczną Broadway Malyan, która jest autorem wielu projektów centrów handlowych. Inwestor zlecił również prace nad projektem budowlanym obiektu.

Firma Vertano Real Estate zamierza wybudować kilkadziesiąt obiektów typu Arabella w małych i średnich miastach Polski. Oprócz lokalizacji w Ełku galerie powstaną także w Ciechanowie, Krośnie i Nysie. Przypomnijmy, że inwestor posiada już decyzję środowiskową dotyczącą realizacji centrum handlowego Arabella w Ciechanowie. Obiekt będzie miał 15,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Natomiast łączna powierzchnia najmu galerii handlowej w Krośnie to 39 tysiące metrów kwadratowych. W przygotowaniu jest również inwestycja w Nysie. Wśród planowanych projektów mają się znaleźć zarówno tradycyjne centra handlowe, jak również obiekty o charakterze parków handlowych.