– Jeszcze do niedawna, powiedziałbym, że nawet kilka miesięcy temu, inwestorzy z reguły poszukiwali najlepszych obiektów. Tak naprawdę najchętniej nabyliby Galerię Mokotów, Arkadię lub Złote Tarasy. Chcąc inwestować w Polsce, musieli jednak obniżyć kryteria i zwrócić się ku innym nieruchomościom. – powiedział portalowi Retailnet. pl Andrzej Lulka, partner odpowiedzialny za Departament Prawa Nieruchomości w kancelarii Gide Loyrette Nouel.

Lulka wskazuje na ogólny wzrost zainteresowania zagranicznych inwestorów polskim obiektami. Ponieważ jednak nie każdy może kupić nieruchomości z pierwszej półki, bo takich transakcji nie ma wiele, inwestorzy musieli złagodzić kryteria wyboru – tłumaczy Lulka.

Gide Loyrette Nouel to międzynarodowa kancelaria świadcząca pomoc prawną na wszystkich etapach projektów związanych z nieruchomościami o przeznaczeniu handlowym, biurowym, mieszkaniowych lub logistycznym. Gide Loyrette Nouel świadczy pomoc prawną w zakresie nabywania nieruchomości, planowania przestrzennego, procesu budowlanego, finansowania, wynajmu i sprzedaży nieruchomości oraz realizacji infrastruktury, a także w zakresie kwestii regulacyjnych i administracyjnych.

Kancelaria była partnerem strategicznym targów Shopping Center Forum & Trade Fair, które odbyły się 8-9 września 2011 roku w Hotelu Hilton w Warszawie.