Jak w sierpniu informował w rozmowie z Retailnet.pl Paweł Wasiljew, dyrektor zarządzający CHI Polska, 2011 rok ma być dla firmy czasem intensywnego rozwoju i uruchamiania nowych lokalizacji. Firma od początku roku otworzyła już kilkanaście nowych lokali. Nowe kawiarnie mają być otwierane zarówno w centrach handlowych, jak i ciągach komunikacyjnych dużych miasta, a także w terminalach podróżnych nowo powstających dworców i lotnisk.

Marka Coffeeheaven jest częścią spółki Costa Limited, w całości zależnej od Whitbread PLC. Marka została stworzona z myślą o rynku Europy Środkowej i Wschodniej. Pod szyldem Coffeeheaven działa 88 lokali w Polsce i kilkanaście w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Kawiarnie znajdują się w centrach handlowych i przy głównych ciągach pieszych, w kompleksach biurowych, hotelach i na lotniskach. Właścicielem sieci lokali działających w Polsce jest spółka CHI Polska

W Galerii Sfera prawie 50 tys. metrów to powierzchnia handlowo-usługowo-rozrywkowa. W obiekcie jest 101 apartamentów i hotel. Biura zajmują 3,8 tysięcy metrów kwadratowych. Sfera była oddawana do użytku w dwóch fazach w 2001 roku oraz 2009 roku.

Galeria Sfera powstała na terenach dawnej fabryki włókienniczej. W części handlowo-usługowej jest ponad 250 sklepów. Oferta rozrywkowa obejmuje 25 restauracji i kawiarni, kino z siedmioma salami projekcyjnymi (Helios), klub muzyczny wraz z dyskoteką, ośmiotorową kręgielnią i pubem, miejsce zabaw dla dzieci. Ponadto na terenie galerii znajduje się czterogwiazdkowy Hotel Qubus oraz atrakcyjna część mieszkalna. Do dyspozycji klientów jest parking na około 2,2 tysiące miejsc.