Spowolnienie będzie spowodowane ogólną sytuacją ekonomiczną na świecie. O’Gorman uważa jednak, że Polska ma więcej powodów do optymizmu niż inne kraje, gdyż prezentuje się lepiej, jeśli chodzi o wzrost gospodarczy – Podobnie było w 2009 roku, kiedy była zieloną wyspą pośród czerwonych krajów na mapie Europy – przypomniał O’Gorman w rozmowie z portalem Retailnet.pl.
 
Dyrektor działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CB Richard Ellis był moderatorem panelu dyskusyjnego Finansowanie rynku centrów handlowych podczas zakończonej w piątek konferencji Shopping Center Forum & Trade Fair 2011.

CB Richard Ellis z siedzibą w Los Angeles obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 placówkach na całym świecie (z wyłączeniem firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CB Richard Ellis obejmuje: strategiczne doradztwo w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Firma znajduje się na listach 500 najlepszych firm świata sporządzonych przez magazyn Fortune oraz agencję ratingową Standard & Poor`s. Biorąc pod uwagę wysokość dochodów w 2010 roku, jest to największa na świecie firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych. Zatrudnia około 31 tys. pracowników.